Sukces Naszych lekkoatletów!

PDF Drukuj

W dniach 22-23.05 w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Nasza reprezentacja przywiozła z mistrzostw medale zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w klasyfikacji uniwersytetów.

W klasyfikacji generalnej Akademicką Mistrzynią Polski w biegu na dystansie 1500 m została studentka I roku Prawa UŚ Monika Hałasa. Na dystansie 800 m Monika zajęła drugie miejsce.

W klasyfikacji uniwersytetów pierwsze miejsce na podium w pchnięciu kulą należy do Joanny Kijanki, studentki I roku Inżynierii Biomedycznej. Trzecie miejsce w rywalizacji uniwersytetów  zdobyła sztafeta 4 x 400 m kobiet w składzie: Monika Hałasa, Martyna Puschhaus (I rok pedagogiki), Julia Korzuch (I rok Chemii) i Agnieszka Szurko (IV rok Filologii Francuskiej).

Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Mateusz Dłutek (student III roku Informatyki), który zdobył złoto w skoku wzwyż w klasyfikacji uniwersytetów.

Gratulujemy naszej reprezentacji oraz trenerowi mgr Stanisławowi Bonkowi! Życzymy dalszych sukcesów!