AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY

UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

AZS WALKIRIE KATOWICE

Prowadzący:

 

Kierownik:

 

   Jędrzej Madej

 

   Krzysztof Burzyński

Kontakt:                   kontakt@lacrossekatowice.pl    +48664774768
         

 

Kiedy i   gdzie:

 

Poniedziałek*         18:30 - 20:00 

Środa                    20:00 - 21:00

Piątek*                  20:00 - 21:30

   Katowice, ul. Bankowa 12, s.118                                           Katowice, ul. 11 Listopada 16, hala MOSiR Szopienice       Katowice, ul. Bankowa 12, s.118             
    *zajęcia na sali w okresie zimowym    
            
Sprawdź:    

    https://www.facebook.com/walkirie.katowice/

 

  ..........  
Opis:  

Uczestnictwo w zajęciach uprawnia do zaliczenia wychowania fizycznego.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie aktualnej legitymacji AZS UŚ.

Brak dodatkowych opłat za zajęcia.

 

              Lacrosse to gra zespołowa pochodzenia indiańskiego. Ostateczne zasady ustalono w Kanadzie w pierwszej połowie XIX wieku. W tym kraju lacrosse uznano także za sport narodowy. Zawodniczki toczą zmagania na trawiastym boisku rozmiarowo podobnego do piłkarskiej murawy, a w wielkim skrócie polegają one na umieszczeniu małej gumowej piłki w bramce przeciwnika za pomocą specjalnego kija zakończonego trójkątną siatką. Lacrosse to dyscyplina wyjątkowo widowiskowa i szybka. W odróżnieniu od  odmiany męskiej, kontakt w odmianie żeńskiej jest ograniczony, a uderzać kijem w kij można tylko i wyłącznie w określonych sytuacjach. Mecze trwają  dwa razy po dwadzieścia pięć minut. Każda drużyna liczy dwanaście zawodniczek na boisku  oraz dodatkowo maksymalnie sześć rezerwowych. Częste zmiany to w lacrosse normalność, następują one w sposób „lotny”. Dyscyplina ta istnieje w Polsce i rozwija się od 2007 roku.

W maju 2013 roku drużyna AZS Legion Katowice rozpoczęła starania o powiększenie klubu o pierwszą na Śląsku sekcję żeńską lacrosse. W ciągu kolejnych dwóch lat, projekt ten przechodził liczne zmiany. Ostatecznie udało się go sfinalizować. Drużyna dorobiła się własnego logo oraz nazwy - AZS Walkirie Katowice. Od września 2016 roku trenerem jest reprezentantka Polski w lacrosse - Anna Lisiecka.
Obecnie, żeńska drużyna jest na etapie budowy, jednakże w najbliższych planach jest dalsza rekrutacja, regularne treningi, udział w ogólnopolskich warsztatach oraz występy w różnych turniejach. Wszystko ma na celu należyte przygotowanie zespołu do startu w ogólnopolskich rozgrywkach ligowych. 

Poziom: dla wszystkich

........................          
Ważne:  

Sekcja żeńska prowadzi rekrutację cały rok. Zajęcia nieodpłatne. Sekcja skierowana do osób powyżej 15 roku życia.

 

 

 

11 września 2015

TRENER:

  • Błażej Rokicki

 

KONTAKT:

  • kontakt@lacrossekatowice.pl

 

KOSZT:

  • karta AZS UŚ

 

  • ŚRODA 19:30 - 21:30

ul. 11 Listopada 16, K-ce, OS Szopienice

 

  • PIĄTEK 20:00 - 21:30

Stadion Śląski, boisko boczne

Sekcja wyczynowa AZS UŚ zrzeszająca młodzieżowe reprezentantki Polski w Lacrosse. Do uczestnictwa w zajęciach sekcji zapraszamy wszystkich chętnych. Posiadamy grupy zróżnicowane pod względem umiejętności, nauczymy wszystkiego od podstaw. Sekcja zapewnia niezbędny sprzęt do trenowania.

 

W maju 2013 roku rozpoczęły się starania Klubu o powołanie pierwszej na Górnym Śląsku żeńskiej sekcji lacrosse. Pierwszym trenerem drużyny żeńskiej został Jakub Koter, a drużyna przyjęła nazwę AZS Walkirie Katowice. Od września 2016 roku funkcję trenera pełniła reprezentantka Polski w lacrosse – Anna Lisiecka, zaś od lutego 2018 roku jej obowiązki przejął Błażej Rokicki.

 

Uczestnictwo w zajęciach uprawnia do zaliczenia wychowania fizycznego.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie aktualnej legitymacji AZS UŚ.

©2019 AZS UŚ