Akademicki    Związek    Sportowy    Uniwersytetu  Śląskiego

Kliknij mnie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aerobik Sportowy
Prowadzący:   Katarzyna Ostrowska
     
Kontakt:   +48 601 097 475
    k.ostrowska@interia.eu    
           
Kiedy i gdzie:   Poniedziałek 15:30 - 17:00 Katowice, ul. Bankowa 12, sala 102
  ...... Poniedziałek 17:00 - 18:30 (tylko dla zawodników) Katowice, ul. Bankowa 12, sala 102
    Środa 15:30- 17:00 Katowice, ul. Bankowa 12, sala 102
        ..........  

 

 

 

Opis:

 

Uczestnictwo w zajęciach uprawnia do zaliczenia wychowania fizycznego.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie aktualnej legitymacji AZS UŚ.

Brak dodatkowych opłat za zajęcia.

 

Aerobik sportowy to połączenie gimnastyki, akrobatyki sportowej i tańca. W aerobiku sportowym zawodnicy występują w czterech konkurencjach: solistki, soliści, pary mieszane i trójki. Układ może trwać 2 minuty plus/minus 5 sekund i musi zawierać elementy obowiązkowe tzw. compulsory i obligatory oraz elementy dodatkowe. Należy pokazać wszechstronność zawodnika, wszystkie zdolności motoryczne na najwyższym poziomie. Ocenie podlegają elementy z następujących grup: grupa skoków, grupa pompek, grupa siły statycznej i grupa gibkości.

Historia i osiągnięcia: Sekcja Aerobiku Sportowego Uniwersytetu Śląskiego rozpoczęła swoją pracę w 2009r. Podczas pierwszych Akademickich Mistrzostw Polski, w których nasza reprezentacja wzięła udział, Uniwersytet Śląski reprezentowała jedna zawodniczka. Z roku na rok sekcja zaczęła działać coraz prężniej, skład osobowy się zwiększał i zaczęły pojawiać się pierwsze sukcesy.
AZS UŚ już dwukrotnie był organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w tej trudnej, wymagającej,  ale bardzo widowiskowej dyscyplinie. Zawodnicy podczas każdych zawodów zdobywają medale, to już się stało niemal pewnikiem. Z roku na rok sukcesy sekcji były coraz większe, zaczynając od medali na Mistrzostwach Śląska i kończywszy na Mistrzostwach Polski.

Rok 2014 i 2015 to najlepsze lata jak do tej pory dla naszej sekcji. Zawodniczki, solistki Uniwersytetu Śląskiego po raz drugi zdominowały podium Mistrzostw Śląska i Mistrzostw Polski w kategorii Uniwersytetów. Do grona najlepszych niewątpliwie zaliczają się Sonia Egner I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski i II miejsce w Otwartych Akademickich Mistrzostwach Śląska, Natalia Mordarska II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski i I miejsce w Otwartych Akademickich Mistrzostwach Śląska, Karolina Zasada IV miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski i II miejsce w Otwartych Akademickich Mistrzostwach Śląska oraz Agnieszka Rawinis, która zajęła III miejsce w Akademickich Mistrzostwach Poski i III miejsce w Otwartych Akademickich Mistrzostwach Śląska. Sukcesem zakończył się również występ pary w składzie Agnieszka Rawinis i Kamil Zdańkowski, którzy zajęli I miesce w Otwartych Akademickich Mistrzostwach Śląska. Ogromny sukces przypadł również trójce w składzie Sonia Egner, Natalia Mordarska i Karolina Zasada, która zajęła I miejsce  w Akademickich Mistrzostwach Polski i I miejsce w Otwartych Akademickich Mistrzostwach Śląska. Warto wspomnieć, iż w tym roku zawodnicy Uniwersytetu Sląskiego prezentowali układy w każdej konkurencji. Obecnie Uniwersytet Śląski jest na I miejscu wśród wszystkich Uniwersytetów w Polsce oraz w klasyfikacji generalnej uplasował się na V miejscu. W skład drużyny wchodzą również nasze nowe zawodniczki i zawodnicy, robiący pierwsze kroki w tej trudnej dyscyplinie i są to: Karolina Wieczorek, Katarzyna Korab, Monika Kwaśniak, Aleksander Zaton i Kamil Zdańkowski.
Najlepsze zawodniczki już po raz drugi reprezentowały Polskę i Uniwersytet Śląski podczas Mistrzostw Europy w 2014 r we Wiedniu i w 2015 r w Dordrecht w Holandii.
Sukcesy jakie reprezentacja AZS Uniwersytetu Śląskiego zdobywa są wynikiem ciężkiej pracy pod okiem trenerki, wykładowcy Studium Wychowania i Sportu mgr Katarzyny Ostrowskiej.

Poziom: zajęcia dla zaawansowanych, czasem początkujących, ale gotowych do ciężkiej i systematycznej pracy

.........................          
Ważne:  

Zapraszamy do przyjścia i spróbowania swoich sił, mile widziani również mężczyźni

 

 

 

 

10 września 2015