Akademicki Związek Sportowy  Uniwersytetu Śląskiego

Kliknij mnie

Puchar jest nasz, bo puchar nam się należy!

Drużyna futsalu AZS Uniwersytetu Śląskiego ponownie stanęła na podium. Po Mistrzostwie Śląska przyszedł czas na wygranie Półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn.

AMP w Futsalu, których organizatorem był nasz klub, odbyły się w dniach 31.01 - 03.02.2019 w Katowicach oraz Siemianowicach Śląskich.

Sukces organizacyjny i sportowy - tak w skrócie można podsumować rywalizację 15. uczelni wyższych z województwa dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego. Podczas trwającej 4 dni rywalizacji rozegrano 37 meczy. Najlepszą drużyną okazał się Uniwersytet Śląski, który w pokonanym polu zostawił min. AWF Wrocław, Uniwersytet Wrocławski, Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Śląską i AWF Katowice.

Zwycięstwo w turnieju półfinałowym oznacza awans do turnieju finałowego AMP, w którym rywalizować będą najlepsze drużyny z całej Polski.

Skład reprezentacji Uniwersytetu Śląskiego: Mateusz Tokarczyk (WEiNoE) – najlepszy bramkarz turnieju, Gruszczyński Bartek (WNS), Makowski Piotr (WNoZ) – 6 bramek, Kramarczyk Daniel (WMFiCH) – 5 bramek, Żemła Przemysław (WBiOŚ) – 3 bramki, Cichecki Szymon (WPiA) – 3 bramki, Hoszek Dawid (WNS) – 2 bramki, Kravets Max (WMFiCH) – 2 bramki, Jaroszek Bartosz (WPiA) – 2 bramki, Wierzbicki Daniel – 1 bramka, Terlecki Bartosz (WIiNOM) – 1 bramka, Barczak Paweł (WF) – 1 bramka, Nierada Łukasz (WF), Tymiński Tomasz (WPiA). Trenerem drużyny jest  Aleksander Fangor.

04 lutego 2019