AKADEMICKI ZWIĄZEK SPORTOWY

UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

ŻEGLARSTWO

 

 

 

01 września 2019

INSTRUKTOR:

  • Aleksy Szablicki

 

KONTAKT:

  • 798 237 277
  • sz.alek@poczta.onet.pl

 

KOSZT:

  • karta AZS UŚ
  • PONIEDZIAŁEK 18:30 - 20:00

 

ul. Bankowa 12, K-ce, siłownia

 

*Sekcja oferuje materiały teoretyczne

*Witam wszystkich w trudnym okresie izolacji.

Nie wiadomo do kiedy ona potrwa, nie wiadomo kiedy się zobaczymy (mam nadzieję, że wszyscy w zdrowiu i uśmiechnięci spotkamy się na wodzie).

Nasze zajęcia na siłowni przepadają jedne za drugimi i raczej nie będzie fizycznej możliwości nadrobić taką ilość w czasie który nam pozostanie, a musimy mieć jakąś podstawę do wystawienia zaliczeń kiedy wszystko się uspokoi.

Ponieważ żeglarstwo to nie tylko siłownia i opalanie się na pokładzie jachtu to moja propozycja jest taka, rozsyłam Wam materiały teoretyczne o żeglarstwie do przeczytania i zapoznania się. Przy najbliższym spotkaniu odpytam z nich i to będzie podstawą do uzyskania zaliczenia.

Ponieważ część z was uczęszcza na zajęcia sekcji żeglarskiej tylko dlatego, że pasuje im godzina i dzień, a nie są zainteresowani samym pływaniem i w ogóle wiedzą żeglarską, to dla nich coś co się przyda w codziennym życiu a głównie:

-z działu Ratownictwo – ratowanie tonącego i resuscytacja,

-dział meteorologia cały i z węzłów żeglarskich - (praktyczna umiejętność zawiązania ósemki, płaskiego, sztyku, ratowniczego z ręki i zrobienie buchty - proszę wziąć sobie parę lin i siedząc przed telewizorem poćwiczyć wiązanie).

-Dla chcących żeglować jeszcze budowa jachtu, teoria żeglowania, przepisy, a z obrazków - kursy na wodzie, człowiek za burtą. Oczywiście całe ratownictwo, meteorologia i wszystkie węzły. To są podstawy, a dla tych co już mają patent będzie to powtórka.

Materiały pięknie opracowane i przedstawione przez Szkołę Żeglarską „Szekla” oraz Szkołę Żeglarską „Magellan”.

Dla zainteresowanych, tych którzy wybierają się na AMS-ie i AMP-y (oczywiście jeżeli dojdą do skutku) prześlę dodatkowo przepisy regatowe.

 

 

 

©2019 AZS UŚ